אנחנו פועלים לפי מטרות וחלומות שאנחנו רוצים להגשים, אבל חלקינו מצליחים להגשים אותם טוב יותר מאחרים. איך הם עושים את זה? הם מגדירים מטרות בצורה חכמה, ולא רק זורקים לאוויר חלומות חסרי בסיס.

אם גם אתם רוצים להגשים את המטרות שלכם, הגיע הזמן להגדיר SMART GOALS.

הגדירו מטרות בצורה חכמה – SMART GOALS

איך עושים את זה? עוקבים אחר האותיות של SMART:

Specific – המטרות שאתם מגדירים צריכות להיות ספציפיות, בהירות וברורות ככל האפשר. נסו להתחיל את המטרה עם פועל: "להוציא שיר", "להתקדם בעבודה", "לעבור דירה", ולא להגיד, "אני רוצה להיות זמר מצליח".

Measurable – כדאי לבחור במטרות מדידות, שניתן לעקוב אחריהן. למשל, "אני רוצה שיהיו לי X לקוחות". נסו לחשוב בשאלות של "כמה?" "איך אני אדע שהמטרה שלי הוגשמה?"

Attainable – בחרו במטרות שניתן באמת להשיג, כלומר שיהיו ריאליות ככל האפשר. אל תגידו, "אני רוצה להיות מליונר," תגידו, "אני רוצה להרוויח X כסף בשנה הקרובה".

Relevant – נסו לחשוב אם המטרה שאתם מגדירים לעצמכם היא באמת רלוונטית עבורכם, חשובה ותביא לכם אתם מה שאתם מייחלים לו. נסו לחשוב על סדרי עדיפויות ולהבין האם זאת באמת המטרה שאתם מחפשים להגשים.

Time – הציבו מסגרת של זמן, דד-ליין, אחרת המטרה רק תרחף בחלל ולעולם לא תגיעו אליה. אל תגידו, "אני רוצה עבודה חדשה", תגידו: "אני רוצה עבודה חדשה עד סוף השנה". כך תרגישו מחויבים יותר.

בקיצור, כדי להציב מטרה בצורה טובה, חשוב לעקוב אחר ה-SMART ולהגדיר אותה בצורה חכמה. אל תגידו, "אני רוצה קידום בעבודה". תגידו: "אני רוצה להתקדם תפקיד אחד בעבודה עד סוף השנה, וכדי לעשות זאת אני אעשה X ו-Y".

בהצלחה!

מחבר

רשום תגובה