ימי עבודה ארוכים ולו"ז צפוף עשויים לעייף אותנו, ופתאום אנחנו מוצאים את עצמנו באמצע יום עבודה מרגישים מותשים וחסרי חיוניות. הדבר הטבעי לעשות הוא להעמיס על הגוף עוד ועוד קפאין – אבל האם זה הדבר הנכון?

לפני שאתם רצים למכונת האספרסו, יש כמה דרכים קלות ופשוטות כדי להעלות את המורל ואת הערנות בעבודה, ולעשות את זה באופן בריא (כי קפה זה אחלה, אבל אחרי הכוס החמישית… אולי כדאי להרגיע!)

1.אוכל – אוכל הוא ללא ספק אחת הדרכים העיקריות להעלות לעצמנו את האנרגיה. אבל גם כאן, חשוב לבחור בנשנושים מזינים ולא כאלו שעשויים לגרום לאפקט ההפוך. העדיפו מאכלים כמו יוגורט, פירות, שוקולד מריר וירקות מאשר חטיפים שומניים, שוקולדים מתוקים ועוגיות.

2. צאו לסיבוב – אם אתם מרגישים שאתם עומדים להרדם על השולחן, נסו לצאת לסיבוב קצר ברחוב, לנשום אוויר טרי, להנות מקצת אור שמש ולהזיז את הרגליים והידיים. אפילו בצעו קצת מתיחות כדי להזרים את הדם בגוף. הישיבה הממושכת על הכסא בעבודה היא לא קלה, ולגיטימי שתזדקקו לקצת מנוחה!

3. דברו עם הקולגות – בסופו של דבר, העבודה היא האנשים איתם אתם עובדים. קחו מדי פעם הפסקות לשיחה וקצת צחוקים עם החברים לעבודה. שיחות טובות יסיחו את דעתכם מהמשימות וייתנו למוח קצת מנוחה. חוץ מזה, קצת צחוקים תמיד יעזרו להעלות את האנרגיה והמורל!

4. שמעו מוזיקה – אם זה אפשרי מבחינת מקום העבודה שלכם, הרכיבו אוזניות ותקשיבו למוזיקה מקפיצה בזמן העבודה. מוזיקה אהובה ידועה כמשפרת את מצב הרוח, מעלה את האנרגיות ונותנת בוסט למוטיבצה.

5. סדרו את שולחן העבודה – תופתעו אולי לשמוע כמה שולחן עבודה מבולגן יכול לפגוע באנרגיות וברמת הפרודקטיביות, שכן בלגן בשולחן עשוי לגרום למתח גבוה ולמנוע מכם להירגע. לכן, קחו כמה דקות כדי לסדר את השולחן, להחזיר דברים למקומם ולוודא שהאזור נקי ומסודר.

מחבר

רשום תגובה