אין דבר מציק יותר מאשר יתושים וחרקים שמונעים מאיתנו לישון בלילה או לא מפסיקים להציק לנו במהלך טיול בטבע או בשבת נעימה בגינה. בחנויות יש כל מיני כימיקלים וחומרים מזיקים שניתן למרוח על העור; הם אכן ירחיקו את היתושים, אבל מצד שני הם לא בריאים לעור, ואף אחד לא רוצה למרוח על עצמו כימיקלים מיותרים.

6 הדרכים הבאות יעזרו לכם להיפטר מהיתושים בדרך טבעית – ללא נזק!

  1. שמן לבנדר – יתושים ממש, ממש, ממש לא אוהבים לבנדר. אם אתם מריחים מלבנדר, הם לא ייגעו בכם. אפשר למרוח כמה טיפות של שמן לבנדר על העור, או להכין תרסיס (ממים מזוקקים וטיפות שמן). היתושים יתרחקו, ואתם תריחו נפלא!
  2. חומץ תפוחים – חומץ תפוחים גם הוא עוזר להיפטר מיתושים. במקרה הזה, אל תמרחו אותו על העור, אבל אפשר להשפריץ אותו במקומות מרובי יתושים בסביבת הבית. תוך זמן קצר תראו תוצאות.
  3. שתלו צמחים דוחי יתושים – יש לכם גינה המלאה ביתושים? כדי להיפטר מהם, שתלו צמחים הדוחים יתושים כמו ציטרונלה, רוזמרי, נפית (קטניפ), מנטה, בזיליקום ושום. היתושים לא סובלים את הריח של צמחים אלו, ויתרחקו לבד.
  4. נרות ציטרונלה – ציטרונלה הוא צמח תבלין שיתושים שונאים במיוחד. הדליקו נר ציטרונלה בערב מלא יתושים, וראו איך המראה של הלהבה והריח החזק ירחיקו את היתושים. אתם, מצד שני, תהנו מריח רענן.
  5. דוחה יתושים לתינוקות – היתושים לא מפסיקים להתקרב לתינוק שלכם? הכירו את דוחה היתושים לתינוקות, שניתן לחבר בקלות באמצעות קליפ לבגד. הוא טבעי לחלוטין (מכיל שמן קמומיל ושמן ציטרונלה) וכך מרחיק חרקים באופן טבעי!
  6. דוחה חרקים של שיואמי – עוד אופציה לגאדג'ט חכם הוא דוחה חרקים של שיואמי. מניחים אותו בבית והוא מבטיח הרחקה של היתושים באמצעות חומרים ידידותיים לסביבה! סקירה מלאה לדוחה היתושים של שיואמי אפשר למצוא כאן.
מחבר

רשום תגובה