כביסה היא ממשימות הבית השנואות ביותר. היא לוקחת הרבה זמן, היא דורשת תשומת לב לפרטים, קיפול, סדר, ארגון, המתנה, סבלנות… בקיצור, הרבה דברים שאין לנו כוח/זמן אליהם ביומיום. לצערנו, היא חלק בלתי נפרד ממשימות הבית – אז למה לא לעשות אותה כמו שצריך?

7 הטריקים הבאים יעזרו לכם לשמור על הבגדים שלכם לאורך זמן – והם כל כך פשוטים, שלא תאמינו איך לא עשיתם את זה קודם!

  1. אספירין בכביסה – הכביסה הלבנה שלכם לא מתנקה כמו שצריך? זרקו למכונת הכביסה כדורי אספירין. כן, קראתם נכון – לאספירין תכונות מיוחדות שמלבינות את הבגדים הלבנים, תודות לחומצה סליצילית.
  2. ייבוש קצר – כולנו לפעמים שוכחים את הבגדים על החבל לשלושה ימים בלי למצמץ, אבל האמת היא שכשהבגדים נמצאים בשמש יותר מדי הם עשוים להתקמט ולהפוך קשים ולא נוחים. אם זה קרה לכם בטעות, הכניסו אותם שוב לכביסה או השפריצו עליהם קצת מים.
  3. תפסו כתמים בזמן – אחד הכללים הברורים בנוגע לכתמים הוא לתפוס אותם מוקדם ככל האפשר. ברגע שהילד שופך על עצמו רוטב עגבניות או שהיין שלכם נשפך על החולצה, קחו את הבגד ושטפו אותו עם סבון ומים קרים. בנוסף, כדאי לשפשף עם מסיר כתמים ולזרוק לכביסה!
  4. כבסו לפי סוג הבד – אנחנו רגילים שאומרים לנו לכבס כביסה לפי צבעים, אבל האמת היא שמה שחשוב יותר לעשות הוא לכבס לפי סוג הבד. בדים כבדים מסוימים (כמו בדים של סוודר) זקוקים לכביסה בטמפרטורה נמוכה, בעוד טישרט פשוטה וקלה זקוקה לטמפרטורה גבוהה יותר. כמובן שבגדים לבנים יש לכבס בנפרד. הקשבה לפתקית הקטנה שמוצמדת לכל בגד תעזור לכם לעשות את זה נכון!
  5. כדורי אלומיניום במייבש – משתמשים במייבש והבגדים שלכם יוצאים טעונים בהמון חשמל סטטי? הפיתרון פשוט: קחו כמה ניירות אלומיניום, כדררו אותם לכדורים והכניסו למכונה – הם יספגו את החשמל הסטטי! אגב, אם אתם רוצים שהכביסה תתייבש מהר יותר, הכניסו למייבש מגבת יבשה.
  6. הסוף לגרביים האבודים – כולנו מכירים את התעלומה של הגרביים הנעלמים בכביסה. כדי להימנע מזה, פשוט הכניסו את הגרביים לשקיות רשת סגורות. ככה פשוט.
  7. סדינים כמו של בית מלון – כשאתם מכבסים סדינים, ציפיות, וכל דבר הקשור לחדר השינה, זכרו להוסיף כמה טיפות של שמן לבנדר משהו כמו 10 דקות לפני שהמכונה מסיימת את העבודה. זה יעניק לסדינים ריח נקי, נעים ומרגיע, שכיף לסיים איתו את היום.
מחבר

רשום תגובה