רוצים לגלות את כל האי קפריסין ברכב? מתכננים להישאר לתקופה ממושכת ורוצים לטייל בנוחות? אם עניתם "כן", אז הכתבה הזאת היא בשבילכם.

האק #1 של השכרת רכב בקפריסין: דאגו שהרכב שלכם יחכה לכם בכל מקום שתרצו

אם אתם רוצים לאסוף את הרכב שלכם בנקודה מסוימת,, אתם לא צריכים לשלם כדי שיביאו אותו עד אליכם. אבל אם אתם רוצים לאסוף אותו נניח בלימסול ולנסוע איתו עד לשדה התעופה או לכל יעד אחר בקפריסין ולהשאיר אותו שם, תצטרכו לשלם את עלות ההעברה. המחיר תלוי במרחק (30-40 יורו אם אתם נוסעים מלימסול משאירים את הרכב בלרנקה). תייירים רבים מעדיפים להזמין את הרכב שלהם באינטרנט לפני שהם מגיעים לקפריסין ולאסוף אותו בשדה התעופה. זה גם מוריד את העלויות וגם פותר את הבעיה של ההסעה משדה התעופה. אם אתם מתכננים להשאיר את הרכב באותו שדה תעופה, לא תצטרכו לשלם על ההעברה.

האק #2 מה מקבלים עם הרכב?

עבור תוספת מחיר תוכלו להשכיר גם מושב לרכב לתינוק (גיל 1.5-4 שנים), שיעלה לכם 3-5 יורו ליום; מושב בוסטר לילדים גדולים יותר (4-7 שנים) – 3.5 יורו ליום; נווט GPS לרכב – 5-10 יורו ליום יחד עם ראוטר ווייפיי נייד בתוספת 10 יורו ליום.

האק #3 אילו מסמכים תצטרכו כדי להשכיר רכב בקפריסין?

  • רישיון נהיגה
  • דרכון
  • כרטיס אשראי (אפילו אם חברת ההשכרה לא חוסמת את כרטיס האשראי שלכם, היא עשויה עדיין לבקש אותו בשביל הגנה מתאונות, נזקים וכן הלאה)

שימו לב: אם אתם בני 25 שנים ומעלה, אמור להיות פשוט מאוד עבורכם להשכיר רכב. אם אתם בני פחות מ-25, אבל רישיון הנהיגה שלכם הוא בן לפחות 3 שנים, גם לא אמורה להיות שום בעיה. אבל אם אתם בני 25 ורישיון הנהיגה שלכם הוא בן פחות מ-3 שנין, יהיה קשה להניח שתוכלו לקבל ביטוח מקיף וההשתתפות העצמית שלכם כנראה תעלה.

האק #4 תעריפי השכרת רכב בקפריסין

עלות השכרת הרכב שלכם תלויה בכמה גורמים:

  1. הרכב עצמו – סוג ודירוג הרכב, הגודל, סוג ההילוכים (אוטומטיים הם יקרים יותר) והכי חשוב – בן כמה הרכב. רכבים ישנים יותר הם זולים בהרבה (אבל אל תלכו רחוק מדי עם זה, משום שרכבים ישנים במיוחד נוטים להתקלקל באמצע הדרך). האפשרות הטובה ביותר היא רכב בן 3-5 שנים.
  2. מספר הימים שאתם מתכוונים להשתמש ברכב. ככל שאתם מתכננים לנסוע יותר ברכב – ככה תשלמו פחות בכל יום. רק יום נוסף אחד יכול לגרום להבדל ענק בסכום שתשלמו.
  3. העונה: בעונת השיא (מאי-אוקטובר) המחירים יקרים באופן משמעותי יותר משאר השנה. בשאר השנה המחירים צנועים הרבה יותר. אז אל תופתעו אם תגלו שהחברים שלכם קיבלו דיל טוב בהרבה על הרכב המושכר שלהם באפריל משאתם קיבלתם ביולי.
  4. תמחור – רשתות ההשכרה הגדולות יותר לא מוכנות לתת הנחות, בעוד שמספר סוכנויות השכרה קטנות יותר מוכנות להתפשר על המחיר כדי לזכות בקונים.

האק #5 ביטוח רכב

הרכב המושכר שלכם לרוב יכלול את העלות של בטיוח צד ג'. אתם תאלצו לשלם יותר אם תרצו כיסוי רחב יותר. המחירים נעים בין 7-15 יורו ליום. סוג הכיסוי הזה לא כולל נזק לצמיגים, לשמשות ולתחתית הרכב. חלק מהסוכנויות יציעו לכם את האפשרות לקנות סוג כזה של כיסוי בנפרד (המחירים ינועו בדרך כלל בין 5 ל-12 יורו ליום). ללא כיסוי מקיף אתם תהיו אחראים לנזקים במסגרת ההשתתפות העצמית, שלרוב לא עולה על 800 יורו עבור רכב קטן (המחירים יעלו בהתאם לדירוג הרכב).

האק #6 דלק

קיימות בדרך כלל שתי אפשרויות בכל הנוגע מדיניות הדלק של חברות השכרת רכב בקפריסין.

  1. הרכב שלכם מגיע עם מיכל מלא. אתם משלמים ביום שאתם משכירים את הרכב שלכם על בסיס תעריפים הדלק העדכניים ומחזירים את הרכב עם מיכל דלק ריק (לא תקבלו החזר עבור הדלק שנשאר במיכל).
  2. חברת השכרת הרכב שלכם מביאה אותו עם מיכל מלא, שאותו תחויבו למלא כשאתם מחזירים את הרכב.

האוקטן הנפוץ ביותר בקפריסין הוא 95 (במחיר 1.16 יורו לליטר) ודיזל (1.15 יורו לליטר). מיכל אחד הוא כ-35 ליטרים ויספיק לכם לטיול סביב האי.

מחבר

רשום תגובה